Oδηγός του Εθνικού Ιστορικού Μουσείου

Ο οδηγός του Μουσείου της Ελλάδος από τους μαθητές του 1ου Πρότυπου Γυμνασίου Αθηνών

Ο οδηγός του Εθνικού Ιστορικού Μουσείου της Ελλάδος που οι μαθητές του 1ου Πρότυπου Γυμνασίου Αθηνών δημιούργησαν με την βοήθεια των καθηγητών των Γαλλικών τους  και τη συνεργασία του Γαλλικού Ινστιτούτου και του Εθνικού Ιστορικού Μουσείου είναι στη διάθεση όλων των μαθητών των γαλλόφωνων σχολείων που επιθυμούν να γνωρίσουν το Μουσείο.

Le quide de Musée National Historique de Grèce que les élèves de  1er Protypο Gymnasιο d΄ Athènes ont créés  avec l’aide de leur professeurs en Français   et la collaboration de l Institut  Français et du Musée National Historique   est a la disposition de tous  élèves francophones qu’ ils désirent connaitre le musée.